niedziela, 7 maja 2017

Różnice przejściowe dodatnie biuro rachunkowe Lódź

Różnice przejściowe dodatnie – różnice przejściowe, które powodują powstanie kwot do opodatkowania uwzględnianych w toku ustalania dochodu do opodatkowania (straty podatkowej) w przyszłych okresach, gdy wartość bilansowa składnika aktywów lub zobowiązań zostanie zrealizowana lub rozliczona; są to zatem różnice podlegające opodatkowaniu w przyszłych okresach.


W związku z występowaniem dodatnich różnic przejściowych tworzy się rezerwę z tytułu odroczonego podatku dochodowego w wysokości kwoty CIT, wymagającej w przyszłości zapłaty z uwzględnieniem stawki podatkowej obowiązującej w roku powstania obowiązku podatkowego (tzn. w roku rozliczenia różnic przejściowych).

1 komentarz:

  1. Zgodnie z art.37 ust.10 uor, w przypadku gdy roczne sprawozdanie finansowe jednostki nie podlega obowiązkowi badania i ogłoszenia w myśl art. 64 ust. 1, może ona odstąpić od ustalania aktywów i rezerw z tytułu odroczonego podatku dochodowego. Uproszczenie takie nie powinno zniekształcać prezentowanej w sprawozdaniu finansowym sytuacji majątkowej i finansowej jednostki oraz powinno być zapisane w polityce rachunkowości.

    OdpowiedzUsuń