czwartek, 16 czerwca 2016

Abonament biuro rachunkowe Lódź

Abonament – opłacone prawo do korzystania z określonego świadczenia, zazwyczaj wykupione przedterminowo przez abonenta na pewien okres. Najczęściej spotykany jest abonament miesięczny – płatny „z góry”. Przyjmuje formę karnetu będącego pisemną formą umowy zawartą między dwoma podmiotami: abonentem, a firmą świadczącą usługi stałe w czasie lub cykliczne. Opłatę abonamentową stosuje się zwyczajowo w przypadku, kiedy trudno jest określić ilość zużywanego dobra czy usługi lub wtedy, kiedy zużycie jest stałe i niewiele się zmienia w okresie rozliczeniowym.


Rodzaje i wysokości opłat abonamentowych są różne i zależą od dostawcy, rodzaju świadczonej usługi, terminów płatności i innych. Czasami są powiązane z dodatkowymi opłatami wyszczególnionymi w cenniku dostawcy/dostarczyciela.

Najczęściej spotykane usługi objęte opłatami abonamentowymi:
  • utrzymanie linii telefonicznej
  • utrzymanie stałego dostępu do Internetu
  • utrzymanie stałego dostępu do telewizji kablowej/platformy satelitarnej.
Abonamentem często nazywa się też zryczałtowaną formę opłaty podatkowej związanej z korzystaniem z określonego dobra publicznego. Przykładem takiego abonamentu jest podatek od posiadania odbiorników radiowych i telewizyjnych, czy też abonament za prawo parkowania w strefie ograniczonego postoju.

1 komentarz:

  1. Odbiornik zgodnie z obecnie obowiązującym prawem musi więc być zarejestrowany przez osoby korzystające z usług telewizji płatnej i przez odbiorców bezpłatnej telewizji naziemnej, ale także przez tych, którzy telewizora używają do oglądania seriali na Netfliksie czy Playerze, ale telewizor może w każdej chwili odbierać naziemną telewizję cyfrową.

    OdpowiedzUsuń